ВЕРСИЯ

Комментарии свободны, но факты священны.

Ассанж замість себе призначив нового головного редактора WikiLeaks


Новим головним редактором сайту WikiLeaks став ісландський журналіст-розслідувач Крістінн Храфнссон. Його призначив засновник проекту Джуліан Ассанж, який більше шести років перебуває в посольстві Еквадору в Лондоні.

"Через екстраординарні обставини засновник Джуліан Ассанж шість місяців перебуває без зв’язку в посольстві Еквадору. Ассанж призначив Крістінна Храфнссона головним редактором WikiLeaks, а сам залишиться видавцем", — йдеться в повідомленні порталу в Twitter.

ANNOUNCEMENT: Assange appoints Hrafnsson Editor-in-Chief after six months of effective incommunicado detention, remains publisher [background: https://t.co/2jOgvSu5bG] pic.twitter.com/0Fwvf3SrkL

— WikiLeaks (@wikileaks) September 26, 2018

Раніше повідомлялося, що засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж повинен покинути посольство Еквадору в Лондоні після п’яти років перебування всередині дипломатичної установи. За даними Bloomberg, в нього "проблеми зі здоров’ям".

Ассанж живе в посольстві Еквадору в Лондоні з червня 2012 року, де він успішно знайшов політичний притулок, щоб уникнути екстрадиції у Швецію — там його звинувачували у сексуальних злочинах, які він завжди заперечував.

З тих пір ці звинувачення були відкинуті, але Ассанж буде заарештований британською поліцією, якщо покине посольство Еквадору за порушення умов звільнення під заставу.

Він вважає, що це може стати приводом для видачі в Сполучені Штати за публікацію WikiLeaks десятків тисяч секретних дипломатичних і військових документів США.

Спекуляції щодо майбутнього Ассанжа загострилися в липні після того, як газета Sunday Times повідомила, що вищі посадові особи з Еквадору і Британії вели переговори, як вивести його посольства після відкликання притулку.

У 2017 році у Швеції закрили кримінальну справу відносно Ассанжа, але британська поліція повідомила про наміри його заарештувати через порушення умов звільнення з-під варти, коли він покине територію посольства Еквадору.

Британія зняла постійну охорону за периметром посольства в жовтні 2015 року, витративши майже 13 мільйонів фунтів на діяльність поліцейських, але пообіцяла, що Ассанж буде заарештований, якщо вийде з посольства.

Розслідування Міністерства юстиції США щодо WikiLeaks триває, але офіційний представник США, близьке до розслідування, повідомив агентству Reuters, що не було закритого обвинувального акту проти Ассанжа.

Ассанж сказав, що США оприлюднять звинувачення проти нього, якщо він буде заарештований британською поліцією, і це відкриє дорогу для його екстрадиції.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/assanzh-zamist-sebe-priznachiv-novogo-golovnogo-redaktora-wikileaks-289540_.html”