ВЕРСИЯ

Комментарии свободны, но факты священны.

Росія звинуватила США і Британію у "подвійній грі" проти Москви


Речник Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила про те, що умови зняття санкції Сполучених Штатів "неприйнятні" і вважає, що це лише перший етап. Вона звинуватила США у свідомому загостренні двосторонніх відносин, які і так практично "зведені до нуля".

Під час брифінгу в МЗС РФ Захарова також додала, що США загрожують Росії подальшим нарощуванням санкційного тиску.

Вона зазначила, що нові санкції США через отруєння Скрипалів є "подвійною грою" Сполучених Штатів і Британії. Захарова також заявила про те, що Росія дзеркально відреагує на санкції "як і завжди це робить". Проте вона не назвала конкретних заходів, які Росія збирається зробити.

Державний департамент США оголосив про запровадження з 22 серпня нових санкцій проти Росії у зв’язку з отруєнням Скрипалів у британському місті Солсбері. В ньому США поставили ультиматум Росії і можуть припинити дипломатичні відносини. Кремль вже назвав нові санкції незаконними.

Нагадаймо, 5 березня в британському Солсбері із сильним отруєнням був шпиталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його донька. За деякий час були шпиталізовані кілька співробітників екстрених служб, які працювали на місці події.

За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервовопаралітичну речовину "Новачок" російського виробництва. У Британії вважають, що саме Росія причетна до отруєння Скрипалів. Уряд країни ухвалив рішення вислати 23 російських дипломатів. Ще майже 30 країн підтримали Британію і на знак солідарності вислали російських дипломатів. Загалом на батьківщину повернулися понад 150 співробітників диппредставництв з різних куточків планети.

Наприкінці березня покращився стан Юлії Скрипаль, а 6 квітня стало відомо, що Сергій Скрипаль вийшов із критичного стану.

Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал із висилкою російських шпигунів під дипприкриттям читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/rosiya-zvinuvatila-ssha-i-britaniyu-u-podviyniy-gri-proti-moskvi-285197_.html”