ВЕРСИЯ

Комментарии свободны, но факты священны.

В Барселоні відбувся 350-тисячний марш прихильників сепаратизму


У неділю, 15 квітня, на вулиці Барселони вийшли сотні тисяч прихильників незалежності Каталонії та вимагали звільнити ув’язнених лідерів, яких влада Іспанії звинувачує в підготовці "повстання", повідомляє Reuters.


За даними поліції, участь у демонстрації взяли близько 350 тисяч осіб, однак організатори заявляють про участь щонайменше 750 тисяч людей.


Демонстрацію організували асоціація Omnium Cultural і Національні збори Каталонії (АНК), лідери яких перебувають за гратами. Акцію також підтримали каталонські відділення двох найбільших профспілок Іспанії.


24 березня Верховний суд Іспанії розпочав провадження проти колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона і ще 12 політиків. Також суд видав ордер на арешт шістьох "сепаратистів", серед яких і екс-голова парламенту Каталонії.


Крім того, суд дозволив взяти під варту нового кандидата на посаду голови каталонського уряду Жорді Турулла, якому загрожує до 30 років позбавлення волі, і ще чотирьох каталонських політиків.


25 березня Пучдемон був затриманий в Німеччині, через територію якою він проїжджав, повертаючись з Фінляндії в Бельгію.


55-річний Карлес Пучдемон в жовтні 2017 проголосив незалежність Каталонії від Іспанії і потім втік до Бельгії, рятуючись від переслідування з боку іспанської юстиції.Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/v-barseloni-vidbuvsya-350-tisyachniy-marsh-prihilnikiv-separatizmu-275243_.html”