ВЕРСИЯ

Комментарии свободны, но факты священны.

Аслунд: рішення Гааги допоможе “роздягнути” агресора


Рішення Постійної палати третейського суду в Гаазі про виплату Росією компенсацій українським компаніям, які втратили активи в Криму внаслідок анексії півострова, дозволяє позивачам конфісковувати майно відповідача майже по всьому світу, якщо той відмовляється це рішення виконувати.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в своєму Twitter написав шведський економіст, співробітник аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд.

Як зазначив експерт, згідно з Конвенцією ООН про визнання і приведення у виконання іноземних арбітражних рішень 1958 року, сторона, яка перемогла, вправі забирати власність держави, яка програла, “практично в будь-якій точці світу”, і країни Заходу виконують цю норму.

Аслунд підкреслив, що це повільний процес, судові витрати в ньому високі, однак “це працює”.

Економіст також назвав рішення суду в Гаазі “великою перемогою для українських компаній”, зазначивши, що “багато ще попереду”.

Аслунд додав, що зараз “в роботі” ще кілька позовів України до Росії з приводу власності, втраченої в результаті окупації Криму, і найбільший з них – позов Нафтогазу на $ 7 млрд.


Нагадаймо, 2 травня 2018 року арбітражний суд в Гаазі зобов’язав РФ компенсувати збитки на суму $ 159 млн 18 українським компаніям і одній фізособі, які ті зазнали в результаті захоплення їх майна в анексованому Росією Криму.

У Кремлі заявили, що не вважають себе стороною судового розгляду в міжнародному арбітражному суді в Гаазі, який постановив відшкодувати збитки українським компаніям у зв’язку з анексією Криму.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/05/11/aslund-rishennya-gaagy-dopomozhe-rozdyagnuty-agresora/”